Shaul Reznik (shaulreznik) wrote in meast_ru,
Shaul Reznik
shaulreznik
meast_ru

Депутаты от Ликуда хотят подняться на Храмовую гору, но не знают, кто построил Храм.

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2718642,00.html
רוצים לעלות להר הבית, לא יודעים למה
חברי הכנסת גבריאלי וחזן מהליכוד מתעקשים לעלות להר הבית מחר כי הוא "בנפשנו", אך הבוקר לא הצליחו לענות על השאלות מה אירע בט' באב ומי הקים את בתי המקדש. קטעים מתוך הראיון המלא

ynet

חברי הכנסת ענבל גבריאלי ויחיאל חזן הודיעו כי הם מתכוונים לעלות מחר (יום ה') להר הבית למרות איסור המשטרה. גבריאלי אף הצהירה כי "גם אם המשטרה תאסור, אני עולה להר הבית" וטענה כי "זה חוצפה וריפיון שלא מאפשרים ליהודים לעלות להר הבית".

למרות הנחישות שהפגינו, נכשלו הבוקר השניים בחידון שנערך להם בנושא בתוכנית הבוקר של טלעד, "קפה טלעד". להלן קטעים נבחרים מתוך הראיון שקיימו דב גילהר וירדנה ארזי עם שני חברי הכנסת:

ארזי: ח"כ גבריאלי, עד כמה הנושא הזה הוא בנפשך?

גילהר: במה את קשורה להר הבית?

גבריאלי: אני יהודיה, הר הבית הוא המקום הכי קדוש ליהודים.

גילהר: לפני שהיית חברת כנסת עלית הרבה להר הבית?

גבריאלי: לא, היום יש לי את האפשרות להשתמש, כמו שאמר ח"כ חזן, במה שמקנה לי חוק חסינות חברי כנסת. להימצא בהר הבית, למחות ולייצג את אותם אזרחים שלא יכולים להגיע.

גילהר: הר הבית מבחינתכם, זה אומר משהו?

חזן וגביראלי: וודאי, וודאי.

גילהר: זה קשור לנימי נפשכם היהודיה?

חזן וגבריאלי: וודאי, וודאי.

גילהר: כי אנחנו חשבנו שזה סתם צעד פוליטי פופוליסטי, זה מה שחושבים, שאתם רוצים להתפרסם. אתם אומרים שהר הבית נמצא בנפשכם, אז אנחנו הכנו לכם חידון קטן, שאלות פשוטות, כל תלמיד בית ספר יכול לענות, אם אפשר קצת מוזיקת רקע... חברי הכנסת הנכבדים, איזה מבתי המקדש היו מוצבים בהר הבית הראשון או השני?

חזן וגבריאלי: שניהם.

גילהר: תשובה נכונה. מי בנה את בית המקדש הראשון?

חזן: הכהן, אהרון הכהן.

גבריאלי: אין לי שמץ.

גילהר: שלמה המלך! מי בנה את בית המקדש השני?

חזן: לא יודע, אבל אני לא חושב.. אני צם בתשעה באב...

גילהר: אבל הר הבית בנפשכם... איזה אירוע דרמטי בחיי העם היהודי התרחש בהר הבית זמן רב לפני בניית בית המקדש? רמז: הר המוריה.

חזן וגבריאלי: (דממה)

גילהר: עקדת יצחק. מתי נחרב בית המקדש הראשון, מישהו יודע?

חזן: אני לא יודע.

גבריאלי: (שותקת)

גילהר: תשעה באב. מי החריב את בית המקדש הראשון?

גבריאלי: אני צריכה לעצור את החידון הזה פה!

גילהר: למה? אנחנו משפילים את חברי הכנסת?

גבריאלי: אין כאן שום השפלה... את כל הפרטים האלה....

גילהר: אני מספר לצופים, נבוכדנצר מלך בבל.

חזן: בסך הכל אתם עושים מה שעשיתם בדרך כלל לפלסטינים. אתם מסייעים בידם. אתם בסדר גמור. אתה צריך להבין, אני יהודי, זו זכותי על הארץ ואני רוצה לבקר בכל מקום שכף רגלו של יהודי מבקשת לדרוך בו.

גילהר: לא משנה מה ההשלכות?

חזן: אני חושב שכאשר במשך דורות שלמים עם ישראל מזכיר בתשעה באב את חורבן הבית, זו זכותי הלגיטימית ללכת ולבקר ולהתפלל שם ולקרוא "איכה", נקודה.

גילהר: זה לא בא באמת מבפנים, זה לא שיש לכם קשר כזה היסטורי.

גבריאלי (מתפרצת): אני צריכה לדעת את כל הפרטים האלה?

גילהר: כחברת כנסת? לא!

גבריאלי: לא, אני צריכה לדעת באופן כללי, כיהודיה את כל הפרטים האלה שכולנו למדנו בשיעורי תנ"ך ובשיעורי היסטוריה בבית ספר יסודי ובתיכון. אין לדברים האלה ולו נגיעה קלה עם העובדה שהר הבית הוא המקום הקדוש ביותר ליהודים, שהר הבית נחרב בתשעה באב, שזה אקט מאוד סימלי.

גילהר: בית המקדש נחרב בתשעה באב, לא הר הבית.
גבריאלי: סליחה, כן, בית המקדש. יש כאן אקט מאוד חשוב ומאוד סימלי לנו כיהודים לעלות להר הבית בתשעה באב. יש כאן עניין מאוד מאוד עקרוני להפסיק את הרפיון ואת החולשה של עם ישראל לגבי הריבונות שלה בהר הבית. מתי מימשנו את הריבונות שלנו? מאז אותן ארבע שעות ב-67' היתה לנו ריבונות שם או שאנחנו משחררים לאוויר הצהרות רהב לגבי העבודה שיש שם ריבונות ישראלית? הגיע הזמן להתחיל לממש את הריבונות הזאת!

גילהר: תודה רבה לכם.

ח"כ חזן אמר בתגובה לראיון: "ידעתי את התשובות לחלק ניכר מהשאלות. לא רציתי לפגוע בכבודו של המרואיין ולהגיב באופן אישי אבל אני לא עומד לבחינה. הסוגיה היא עקרונית ואני לא אתן יד לקוריוזים. לא יתכן שאי אפשר לתת ליהודים לקיים את חופש הפולחן באופן חופשי".

ח"כ גבריאלי מסרה בתגובה: "סירבתי לענות על השאלות כדי לא לקחת חלק בניסיון להמעיט בחשיבות הנושא. העליה להר הבית דווקא בתשעה באב חשובה מדי בכדי להופכה לשעשועון טלוויזיה. מבחינתי זה היה ניסיון ציני ובוטה לתקוף את העמדות המדיניות שלנו בדרכים מגוחכות ולא ראויות. נלחמתי ואמשיך להילחם על הדברים החשובים לעם ישראל".

(YNET)
Subscribe

 • Просьба

  Прошу сообщников объективно и вне зависимости от вашего отношения к продукции файзер, высказаться, кто из нас, я или la_monde, прав в…

 • Очередная маленькая ложь

  Тётя, которая вчера пыталась помочь, разумеется бескорыстно, Файзер заработать немножко денег, оказывается, немножко солгала: Вот кто бы мог…

 • От нашего гетто вашему

  Сегодня проходит заседание FDA на тему выдачи разрешения на укалывание 3-й дозой шмурдяка made in Pfizer. Предидущие попытки были не слишком удачны,…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments